logoafy.jpg (6403 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
2002 Türkiye Off-Road Şampiyonası III. Ayak
Kupaları 'favori ekipler' topladı...
Bir gece önce yakılan 'off-road ateşi' başında buluşan ve pazar günü Çenederesi'nin taşlı yatağında yarışan 19 takım arasında podyuma çıkanlar yine 'bilinen ekipler' oldu.
Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu TOMSFED 2002 Türkiye Off-Road Şampiyonası III. Ayak 'resmi olmayan' yarış sonuçları...
Kocaeli Atış Poligonu yakınındaki Çenederesi'nin taşlı yatağında hazırlanan ve tecrübeli yarışmacıların 'kolay' bulduğu 6 etaplık parkurda 'favori ekipler' kazandı.

KOSDER evsahipliğinde düzenlenen ve TOMSFED tarafından ilan edilen 2002 sezonu Yarış Takvimi'nin üçüncü ayağı sonunda; Grup N1'de Muhlis Çağlı-Osman Nuri Erim, Mehmet Becce-Hakan Budak, Feza Aytaç-Zafer İşeri ilk üç dereceyi paylaşırken Kenan Çarpışantürk-Kemal Yılmaz, Somer Aydagül-Davut Karabulut ve 11 kapı numaralı Jeep CJ5 ile yarışan Müfit Çırpanlı-Halit Ağan da Grup N2'de kupalarını almak için podyuma çıktı.

Türkiye'nin 'off-road ateşi' başında buluşan ekiplerin bir gün önceden solumaya başladığı yarış heyecanı, 19 Mayıs törenleri sonrasında verilen start öncesine kadar sürdü. Castrol desteği ile yarışan Müfit Çırpanlı-Halit Ağan'ın yanı sıra Muzaffer Yücel-Fatih Aygün de bu yarışa Castrol renklerini taşıyan 21 kapı numaralı Mitsubishi Pajero ile katıldı.Geçen yılın Grup N2 Türkiye Off-Road Şampiyonu Müfit Çırpanlı-Halit Ağan ikilisinin yarıştığı Jeep CJ5'e biri co-pilot'un bakış açısından etabı, diğeri de takımın araçiçi görüntüleri kaydeden iki özel kamera takıldı. Türkiye'de ilk kez bir off-road yarışında 'çift kamera' ile geçilen etaplar baştan sona, saniye saniye kaydedildi.

GRUP KAPI PİLOT - CO PİLOT ARAÇ PUAN*
Grup N1 3 Mehmet Becce-Hakan Budak Suzuki 55
Grup N1 1 Muhlis Çağlı-Osman Nuri Erim Mitsubishi 43
Grup N1 2 Feyza Aytaç-Zafer İşeri Suzuki 34
Grup N1 4 Talat Andıbay-Mustafa Andıbay Daihatsu 33
Grup N1 5 Bahaddin Oral-Gülbün Oral Daihatsu 24
Grup N1 7 Tahire Birinci-Batuhan Altınordu Suzuki 15
Grup N1 6 Atakan Kulaberoğlu-Tarık Sağlam Suzuki 6
Grup N1 - Caner Şenyuva-Mete Kavuncu Lada 6
Grup N2 15 Kenan Çarpışantürk-Kemal Yılmaz Mitsubishi 44
Grup N2 11 Müfit Çırpanlı-Halit Ağan Jeep 40
Grup N2 17 Somer Aydagül-Davut Karabulut Jeep 30
Grup N2 14 İbrahim Bükücü-Leon Benzesin Jeep 25
Grup N2 16 Uğur Pişan-Halit Berker Jeep 24
Grup N2 23 Serkant Dorum-Emrah Özdoğu Mitsubishi 18
Grup N2 22 Ekrem Karadeniz-Atilla Altay Jeep 12
Grup N2 19 Güneş Top-İlyas Sönmez Mitsubishi 11
Grup N2 13 Ümit Uyar-Ahmet Küçükdemir Jeep 10
Grup N2 - Erkan Birinci-Kemal Akçayazı Jeep 10
Grup N2 12 Uğur Kızıl-Hüseyin Özbek Jeep 3
Grup N2 21 Muzaffer Yücel-Fatih Aygün Mitsubishi 1
Grup N2 18 Mehmet Tekin-Kemal Akçayazı Jeep 0
Grup N2 20 Kubilay Tüfekçi-Metin Erkan Jeep 0
Grup N2 - Ali Saim Tekin-Selçukhan Altınordu Jeep 0
Grup N2 - Necmi İnan-Kenan Kömür Jeep 0
Grup N2 - Vural Ak-Güray Karacar Mitsubishi 0
Grup N2 - Yaman Besen-İlhan Elagöz Mercedes 0
Puan Tablosu ekiplerin Türkiye Off-Road Şampiyonası sıralamasına esas olan toplam puanları ile düzenlendi.
4x4 SANAL HABER MERKEZİ
Müfit Çırpanlı - Halit Ağan
Valikonağı Caddesi, 102/1 Nişantaşı 80220 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 233 08 34

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)