4x4.gif (4353 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
2003 Türkiye Off-Road Şampiyonası II. Ayak
Çamurlu parkurda zorlu mücadele!
Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu TOMSFED 2003 Türkiye Off-Road Şampiyonası II. Ayak 'resmi olmayan' yarış sonuçları...
Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu TOMSFED'in ilan ettiği 2003 sezonu Yarış Takvimi'ndeki ikinci off-road yarışı için yeniden düzenlenen Büyükçekmece Gölü kıyısındaki parkur, ikisi Ankara'dan gelen toplam 18 ekibin mücadelesinde sahne oldu.

Yarış Direktörlüğünü Yusuf Cinal'ın üstlendiği, biri 'hızlı' diğeri engeli bol, toplam 26,4 kilometre uzunluğunda iki ayrı parkur olarak hazırlanan ve 4 etaptan oluşan II. Ayak, aralarında geçen yıl N2 birinciliğini kıl payı kaçıran Müfit Çırpanlı - Halit Ağan ikilisinin de bulunduğu ekiplere zaman zaman zor, ancak izleyenlere de bir o kadar keyifli anlar yaşattı.

Tüm şansızlıklarına karşın Castrol Racing Team ekiplerinin puansız ayrılmadığı yarışın sürprizi ise Finish için önünde bir kaç kapı kalan ikilinin yarışa veda etmesi oldu. Yarışın ilk dakikasından itibaren etaplar sırasında yaşanan heyecanı saniye saniye kaydeden özel kamera ile yarışan Castrol ekibi, teselliyi yarışma görüntülerinde aradı. Yarış sonunda N1 ve N2'de dereceye giren ekipler şu şekilde belirlendi:

ayak0201.jpg (14027 bytes) Zor ama zevkli görüntülerin sergilendiği Büyükçekmece Gölü kıyısındaki yarış parkuru, önceden yağan yağmurun da etkisi ile kısa sürede geçilmesi zor bir bataklık haline geldi. İlk kapıya gelmeden çamura bulanan araçların kapı numaraları okunmaz hale gelince, yarışmaya evsahipliği yapan İSOFF, çareyi araçların cam kenarlarına küçük numara etiketleri yapıştırmada buldu...
Fotoğraf: Ozan Okçuoğlu
GRUP KAPI PİLOT / CO-PİLOT ARAÇ PUAN*
Grup N1 2 Feza Aytaç-Zafer İşeri Suzuki 30
Grup N1 3 Erkan Birinci-Batuhan Altınordu Suzuki 20
Grup N1 1 Mehmet Becce-Hakan Budak Suzuki 20
Grup N2 8 Sadık Vefa-Mehmet Çağal Jeep 27
Grup N2 7 Muzaffer Yücel-Veyis San Mitsubishi 21
Grup N2 5 Uğur Kızıl-Fahri Alp Jeep 20
Grup N2 6 Ata Özcan-Orhan Doğan Jeep 20
Grup N2 10 Güneş Top-İlyas Sönmez Mitsubishi 15
Grup N2 15 Mustafa Özgilay-Haydar Arslan Jeep 10
Grup N2 11 Kubilay Tüfekçi-Zafer Metin Erkan Jeep 8
Grup N2 4 Müfit Çırpanlı-Halit Ağan Jeep 0
Grup N2 9 Somer Aydagül-Davut Karabulut Jeep 0
Grup N2 12 Mehmet Tekin-Munise Görgülü Mitsubishi 0
Grup N2 13 Ali Saim Tekin-Selçukhan Altınordu Jeep 0
Grup N2 14 Mustafa Alkılıç-Murat Kızılaslan Jeep 0
Grup N2 16 Erdal Akdoğan-Cem Sezgin Mitsubishi 0
Grup N2 17 Cemil Islıkçı-Gökhan Kubilay Mitsubishi 0
Grup N2 18 Ramis Volkan Kayalar-Murat Kayalar Jeep 0
Grup N2 - Uğur Pişan-Halit Berker Jeep 0
Puan Tablosu  ekiplerin Türkiye Off-Road Şampiyonası sıralamasına esas olan toplam puanları, ilgili yönetmeliğin 5.2 bendi uyarınca hesaplanarak düzenlendi.
4x4 SANAL HABER MERKEZİ
Müfit Çırpanlı - Halit Ağan
Valikonağı Caddesi, 102/1 Nişantaşı 80220 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 233 08 34

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)