4x4.gif (4353 bytes)

MULTIMEDIA RELEASE

 mmrcam.gif (1010 bytes)

mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
2003 Türkiye Off-Road Şampiyonası V. Ayak
Zorlu parkurda dere tepe dümdüz!
Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu TOMSFED 2003 Türkiye Off-Road Şampiyonası V. Ayak 'resmi olmayan' yarış sonuçları...
Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu TOMSFED'in ilan ettiği 2003 sezonu Yarış Takvimi'nin sondan bir önceki ayağında, aralarında Castrol Racing Team adına Monroe Adventure destekli Jeep CJ5 ile yarışan Müfit Çırpanlı - Halit Ağan ikilisinin de bulunduğu 'en hızlı' ekipler kürsüye çıktı.

Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü'nün evsahipliğini üstlendiği ve start alan 15 ekipten 12'sinin finish gördüğü Türkiye Off-Road Şampiyonası'ndaki 5. Ayak, İzmit-Çenedere Mevkii'ndeki hızlı ve zorlu bir parkurda koşuldu. Yüksek tempo ile geçilen dar yollardan oluşan ve bir yanında uçurum bulunan 80 kapılı 5 etaptan oluşan parkurda mücadele eden ekiplerin en güzel görüntü verdiği dereyatağı bölümü, izleyicilerin de en çok beğendiği kısım oldu.

Grup N1 ve N2'de 'en hızlı' ekiplerin kürsüye çıktığı yarış sonrasında ekipler aşağıdaki gibi sıralandı:

05ayak11.jpg (12830 bytes) Fotoğraf: Ozan Okçuoğlu (Daha büyük görmek için lütfen fotoğrafların üzerine tıklayın...)
GRUP KAPI PİLOT / CO-PİLOT ARAÇ PUAN*
Grup N1 1 Mehmet Becce-Hakan Budak Suzuki 80
Grup N1 2 Feza Aytaç-Zafer İşeri Suzuki 72
Grup N1 3 Erkan Birinci-Batuhan Altınordu Suzuki 59
Grup N1 4 Cevat Cengiz-Yalçın Türkmen Suzuki 10
Grup N2 6 Uğur Kızıl-Hüseyin Demirel Jeep 60
Grup N2 7 Muzaffer Yücel-Veyis San Mitsubishi 54
Grup N2 9 Güneş Top-İlyas Sönmez Mitsubishi 46
Grup N2 5 Müfit Çırpanlı-Halit Ağan Jeep 45
Grup N2 10 Sadık Vefa-Murat Taşlıdağ Jeep 34
Grup N2 8 Ata Özcan-Orhan Doğan Jeep 34
Grup N2 11 Cemil Islıkçı-Ufuk Tekin Mitsubishi 24
Grup N2 - Mustafa Özgiray-Haydar Arslan Jeep 13
Grup N2 12 Ali Saim Tekin-Selçukhan Altınordu Jeep 10
Grup N2 14 Mehmet Tekin-Munise Görgülü Mitsubishi 8
Grup N2 13 Kubilay Tüfekçi-Metin Erkan Jeep 8
Grup N2 - Ramis Volkan Kayalar-Murat Kayalar Jeep 6
Grup N2 15 Erdal Akdoğan-Cem Sezgin Mitsubishi 4
Grup N2 - Orhan Özdemir-Cem Celal Işık Jeep 2
Grup N2 - Mustafa Yılmaz-Bekir Başkal Jeep 0
Grup N2 14 Mustafa Alkılıç-Murat Kızılaslan Jeep 0
Grup N2 - Melih Büke-Alper Çetinkaya Jeep 0
Grup N2 - Somer Aydagül-Davut Karabulut Jeep 0
Grup N2 - Uğur Pişan-Halit Berker Jeep 0
Puan Tablosu  ekiplerin Türkiye Off-Road Şampiyonası sıralamasına esas olan toplam puanları, ilgili yönetmeliğin 5.2 bendi uyarınca hesaplanarak düzenlendi.
4x4 SANAL HABER MERKEZİ
Müfit Çırpanlı - Halit Ağan
Valikonağı Caddesi, 102/1 Nişantaşı 80220 İstanbul
Telefon: +9 (0212) 233 08 34

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Milimetre Sınırsız Yazılım Çözümleri
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)