MULTIMEDIA RELEASE

 

mmrcam.gif (1010 bytes)

   mmrvtr.gif (974 bytes)

mmrear.gif (1000 bytes)
               
               
2005 Türkiye Goodyear Off-Road Şampiyonası 7. Ayak...
Zor parkuru 28 ekipten 11'i bitirdi!
Türkiye Goodyear Off-Road Şampiyonası'nın 7. Ayak yarışı, 19-20 Kasım 2005 tarihlerinde, aralıksız yağan yağmur ve zaman zaman etkisini arrtıran kar yüzünden geçit vermeyen zorlu parkurda gerçekleştirildi.
2005 Türkiye Goodyear Off-Road Şampiyonası 7. Ayak 'resmi olmayan' yarış sonuçları...
Dağıtım tarihi 21/11/2005

Türkiye Goodyear Off-Road Şampiyonası için TOSFED tarafından ilan edilen ve sezon içinde sık sık değiştirilen 2005 yarış takvimi 7. Ayak yarışı, İstanbul'un yeşil diyarı Şile ve Ömerli çevresinde hazırlanan zorlu parkurda gerçekleştirildi. Günler önce başlayan sağanak yağmur ve yarış sabahı yağan kar yüzünden ağırlaşan parkur, yarışmacıların zorlanmasına neden oldu. Kötü hava koşulları yol notlarını işe yaramaz hale getirirken, çamur ve balçık parkuru aşabilen toplam 11 ekip finish görebildi.

İSOFF evsahipliğinde düzenlenen ve toplam 38 ekibin kayıt yaptırıp, 35'inin start aldığı yarışın ilk günü iki, ikinci günü ise dört etap olmak üzere toplam 6 etap geçildi.

Türkiye Goodyear Off-Road Şampiyonası için sondan bir önceki yarışın sonunda; Grup N1'de Mehmet Becce - Hakan Budak, Zafer İşeri - Savaş Yılmaz ve Castrol Racing Team adına BP, Lassa ve Monroe desteği ile yarışan Müfit Çırpanlı - Erkan Kayıran podyuma çıkarken, Grup N2'de ilk üçe Uğur Kızıl - Yusuf Öztürk, Güneş Top - Cem Çetin ve Hüseyin Akbulut - Benan Engin girdi.

Haftasonunda koşulan 2005 sezonu Türkiye Goodyear Off-Road Şampiyonası 7. Ayak sonunda ekiplerin elde ettiği sonuçlar ve aldığı puanlar şöyle:

SONUÇ KAPI PİLOT / CO-PİLOT ARAÇ

PUAN*

Grup N1

1 1 Mehmet Becce-Hakan Budak Suzuki 77/77
3 3 Müfit Çırpanlı-Erkan Kayıran Suzuki 50/20
Abandone 2 Erkan Birinci-Batuhan Altınordu Suzuki 49,5/49,5
4 6 Murat Öztürk-Ufuk Yeğin Daihatsu 34/26
2 9 Zafer İşeri-Savaş Yılmaz Suzuki 33/33
Abandone 4 Saim Tekin-Selçukhan Altınordu Suzuki 31/21
Abandone 5 Ekrem Karadeniz-Atilla Altay Suzuki 27,5/27,5
5 8 Yalçın Türkeli-Ahmet Tınkır Suzuki 27,5/20
Abandone 7 Nihat Keskin-Emin Özay Suzuki 24/12
  - Cevat Cengiz-Ahmet Tınkır Suzuki 14/14
  - Leyon Benzesin-İzak Benzesin Suzuki 11/11
  - Ali Gökhan Yazıcı-Benan Engin Suzuki 10/10
6 10 Tekin Gök-İsmail Alper Altan Suzuki 10/10
Abandone 11 Ferruh Çelebi-Murat Karahan Daihatsu 4/4
  - Anıl Şekercioğlu-Sinan Şekercioğlu Suzuki 1/1
  - Müfit Çırpanlı-Halit Ağan Suzuki 40/40
  - Murat Öztürk-Gökhan Erkilet Daihatsu 34/8
  - Saim Tekin-Erkan Kayıran Suzuki 31/10
  - Yalçın Türkeli-Turhan Filiz Suzuki 27,5/21,5
  - Murat Öztürk-Hasan Yıldız Daihatsu 18/18
  - Nihat Keskin-Fikret Demirtaş Suzuki 12/12
Abandone 12 Metin Akyüz-İbrahim Yılmaz Suzuki 0/0
  - İbrahim Bükücü-Selim Koşak Suzuki 0/0
Abandone 13 Sabri Oran-Cengiz Özel Lada 0/0
  - Nurhan Anıl Şekercioğlu-Cemal Gürol Suzuki 0/0
   

Grup N2

1 16 Uğur Kızıl-Yusuf Öztürk Mitsubishi 65,5/30
Abandone 14 Kenan Çarpışantürk-Kemal Yılmaz Mitsubishi 61/61
2 15 Güneş Top-Cem Çetin Mitsubishi 53,5/37
  17 Ümit Uyar-Kazım Aral Jeep 46/46
Abandone 18 Cemil Islıkçı-Tunç Yaltı Mitsubishi 30,5/30,5
3 19 Hüseyin Akbulut-Benan Engin LandRover 28/15
4 20 Volkan Gönülalan-Şener Özkay Mitsubishi 27/27
  - Murat Taşlıdağ-Malik Akkafa Jeep 17/5
5 22 Selahattin Toper-Sezai Ötleş Jeep 16/6
  - Necmi İnan-Mahmut Nedim Akülke Jeep 15,5/15,5
  - Sadık Vefa-Yusuf Öztürk Jeep 15/15
Abandone 21 Emin Özay-Erdoğan Özay Jeep 14/14
  - Aydilek Yünlü-Melek Şenol Mitsubishi 8/8
  - Mustafa Özgiray-İhsan Güneş Jeep 5/5
  - Hüseyin Avşar-Cem Çetin Mitsubishi 5/5
  - Orhan Özdemir-Serkan Güneş Nissan 4/4
  - Erdal Akdoğan-Cem Sezgin Mitsubishi 2/2
    Adnan Ardıç-Ercüment Altuncu Jeep 1/1
Abandone 23 Tarık Sağlam-Güney Azsin LandRover 1/1
  - Uğur Kızıl-Mutlu Cer Mitsubishi 50,5/32,5
  - Uğur Kızıl-Hüseyin Demirel Mitsubishi 36,5/24,5
  - Güneş Top-Mutlu Cer Mitsubishi 21,5/18,5
  - Hüseyin Akbulut-Erkan Kayıran LandRover 18/11
  - Hüseyin Akbulut-Tarık Sağlam LandRover 17/4
  - Güneş Top-İlyas Sönmez Mitsubishi 15/15
  - Murat Taşlıdağ-Kerem Tekin Jeep 12/12
  - Selahattin Toper-Erkan Kayıran Jeep 10/10
  - Hüseyin Akbulut-Sevilay Akbulut LandRover 8/8
Abandone 24 Ertan Erşim-Ali Doğanel Jeep 0/0
Abandone 25 Hüseyin Özkara-Tuncar Ünver Jeep 0/0
  - Hakan Çelen-Serhat Erdem Mercedes 0/0
  - Levent Uysal-Hakan Çelen Mercedes 0/0
  - Ertan Erşim-Ümit Ural Jeep 0/0
  - Ali Doğanel-Murat Yolbulan Jeep 0/0
  - Melih Büke-Alper Çetinkaya Jeep 0/0
  - Emrah Işık-Yalın Sevgör Ford 0/0
    - İbrahim Gündoğdu-Davuthan Boybeyleri Mitsubishi 0/0
  - Adnan Ardıç-Gökhan Erkilet Jeep 0/0
  - Volkan Gönülalan-Kadir Topuz Mitsubishi 0/0
  - Orhan Özdemir-Bekir Boşkal Nissan 0/0
   

Grup N3

  - Kayıt yaptıran olmadı... Buggy

0/0

*Puan Tablosu ekiplerin Türkiye Off-Road Şampiyonası sıralamasına esas olan toplam puanları ilgili yönetmeliğin 2005 sezonu için yürürlükte olan puan (15/12/10/8/6/5/4/3/2/1) tablosu esas alınarak hesaplandı, pilot ve co-pilot şampiyonaları için ayrı ayrı düzenlendi.
 
4x4 SANAL HABER MERKEZİ
editor@turkkusu.com

SANAL HABER MERKEZİ
newsdesk@milimetre.com

Kodaman Sokak, 1/3 Nişantaşı 34363
Fax: +9 (0212) 219 52 63

Türkiye'de ilk ve tek e-PR uygulaması
Telefon: +9 (0212) 219 52 62 (PBX)